KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13881008
nr 1388 1008
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
"The Harbour - Stornoway", hamnmotiv kvällstid. Signerad Roland S. Blandteknik tusch och täckvitt, 27,5x42,5 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 46x59 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:56:07
29/3 15:58:42
- Klassiska
29 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Roland Svensson
Läs mer om Roland Svensson